Золочівський замок Львів

  • Адреса: Львів м. Золочів, вул. Замкова, 3

Золочівський замок Золочівський замок Золочівський замок Золочівський замок Золочівський замок
Огляд

Львів славиться не тільки своїми величними соборами, казковими середньовічними будиночками і незвичайними музеями, але і старовинними замками, розташованими в його околицях. Один з найбільш примітних - Золочівський замок, який за свою історію встиг побути і королівською резиденцією, і в'язницею, і навчальним закладом.

Кам'яний замок, який розташовувався тут раніше дерев'яної фортеці в 1634 році звів Якуб Собеський - батько майбутнього польського короля Яна III. Будувався він за типом palazzo in fortezzo, тобто поєднував у собі житлові і фортифікаційні функції. Завдяки унікальній для того часу оборонній системі замок довгий час залишався неприступним.

В замковий комплекс входять дві будівлі: Великий ренесансний палац - головне житлове приміщення, де королівська сім'я зупинялася під час відвідин Золочева, і Китайський - побудований Яном Собеським для своєї дружини-француженки. В XVІІ столітті Золочівський замок не знав рівних за рівнем комфорту. Сюди була проведена каналізація, що для тодішньої Польщі було в новинку, і створені туалети з незвичайною навіть за сьогоднішніми мірками конструкцією.

Кабінет короля і скарбницю з'єднував потайний хід. Деякі фахівці вважають, що це могло бути так зване «довге вухо» - система для прослуховування прислуги, яка жила на першому поверсі палацу. Ще один потайний хід вів з королівських апартаментів до оборонних валів - так що король у будь-який час міг непоміченим покинути палац.

В кінці XVII століття османським військам все ж вдалося осадити і зруйнувати фортецю. Проте, вже через три роки Ян Собеський, використовуючи силу полонених турків і татар, знову відбудував цитадель, зробивши її ще потужнішою. Проте з кінця XIX столетія замок, міняючи власників, поступово занепадає. У 1840 році він був проданий австрійському уряду під військові казарми, а пізніше - з приходом радянської влади - обладнаний під в'язницю, де замучено сотні чоловік. В післявоєнний час в будівлі палацу розташовувалося ПТУ. І тільки наприкінці ХХ століття Золочівський замок був визнаний пам'ятником архітектури, реконструйований і перетворений на музей-заповідник.

Сьогодні в залах Великого палацу діє кілька експозицій, що розповідають про непросту історію замку. Тут можна побачити оригінальні інтер'єри, зразки середньовічних меблів, картини - старовинні копії полотен відомих європейських художників. А також унікальні колекції гербів XVII - XVIII століть і мисливських трофеїв. В Китайському палаці виставлені твори східного мистецтва.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.