Олеський замок Львів

  • Адреса: Львів смт Олесько
  •  Робочий час: з 11.00 до 18.00, в неділю - з 12.00 до 17.00
  •  Робочі дні: вівторок - неділя

Олеський замок Олеський замок Олеський замок Олеський замок Олеський замок
Огляд

Це найстаріша споруда Західної України і один з найвідоміших замків, відновлених з руїн. Уже понад шість століть він гордо височить на п'ятдесятиметровому пагорбі, зберігаючи пам'ять про доленосні історичні події, свідком і безпосереднім учасником яких не раз ставав. Сьогодні в будівлі Олеського замку знаходиться музей, де експонуються унікальні твори живопису, скульптури і прикладного мистецтва Середньовіччя.

Точний час виникнення замку невідомий, але в історії він вперше згадується в 1327 році, коли потужна давньоруська фортеця із замком перейшла у володіння до сина князя Тройдена Юрію, якого бояри запросили на галицько-волинський князівський престол. Олеський замок перебував на кордоні Волині та Галичини, що й визначило його стратегічне значення: довгий час форт служив ключем у боротьбі за ці землі між Литвою, Польщею та Угорщиною.

Замок неодноразово руйнували, але всякий раз він відновлювався з руїн, змінюючи свій вигляд, структуру і характер оборонних укріплень. Протягом декількох століть він змінив безліч господарів: замком володіли волинські магнати і литовські князі, польські королі і королевичі.

В історію Польщі Олеський замок увійшов як місце народження короля Яна III Собеського, який в XVII столітті звільнив Відень від османів. Згідно переказу, майбутній польський монарх народився під час сильної грози. Стіл, на який поклали новонародженого, розколовся від удару в цей момент грому - навколишні тут же передрекли королівському нащадкові могутність і владу. Пізніше Ян III став власником Олеського замку. Відремонтувавши будівлю, він перетворив його в свій «камерний» замок, зібравши тут значну колекцію творів мистецтва.

В XIX столітті, переживши дві великі пожежі і потужний землетрус, будівля була майже повністю зруйнована. І тільки в середині ХХ сторіччя замок відреставрували, повернули їй історичний вигляд і перетворили на музей. У його колекції сьогодні зберігається понад півтисячі творів мистецтва XIII - XIX століть. Серед них приголомшливі батальні картини, створені відомими художниками на замовлення гетьманів і королів, і унікальні ікони. Музей також має найбільший в сучасній Україні зібранням об'ємної дерев'яної скульптури. Та й самі старовинні інтер'єри замку є повноцінними музейними експонатами.

До складу музею-заповідника «Олеський замок» входить також великий парк з рідкісними деревами, створений ще в XVII столітті за указом Яна Собеського. На його території збереглися сліди старих доріжок, старовинні скульптури та фонтани. Поруч з замком знаходиться комплекс будівель монастиря капуцинів, зведений в XVIII столітті в стилі барокко. У дворі монастиря розбитий невеликий парк, де можна помилуватися середньовічними надгробками і скульптурами.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.