• добро пожаловать
  • бронирование
  • Flag
  • Pole

Івано-Франківськ


Огляд

У свідомості більшості туристів Івано-Франківськ - це ворота в Українські Карпати. Тому нерідко він стає лише перевалочним пунктом на шляху до численних лікувальних і гірськолижних курортів Закарпаття. А між тим, це чарівне місто з зеленими скверами і парками, по-європейські акуратними будиночками і розсипом історичних пам'яток варте того, щоб затриматися тут довше.

Місто в 1662 році заснував коронний гетьман Анджей Потоцький і назвав його Станіславів - на честь свого батька. Це була фортеця, що служила захистом від набігів кримських татар та опорний пункт польських магнатів у Галичині. Однак наприкінці XVIII століття ситуація змінилася, і місто перейшло у володіння імперії Габсбургів, де перебувало аж до початку Першої світової війни. У 1918 році воно стало столицею Західно-Української Народної Республіки, що проіснувало зовсім недовго, а в 1962 році, відзначивши 300-річчя вже в складі СРСР, змінило назву на Івано-Франківськ. Нове ім'я місто отримало на честь видатного українського письменника і громадського діяча, який багато зробив для збереження української мови і культури на західних землях.

У часи свого розквіту Івано-Франківськ був великим торгово-ремісницьким центром, що вабив представників самих різних національностей. Найчисельнішими в той час тут були єврейська, вірменська та польська громади. Багатонаціональність міста не могла не відбитися на його зовнішності: Івано-Франківськ прикрашали архітектурні споруди самих різних стилів, що надавало йому неповторну чарівність. Однак на початку ХХ століття, коли за місто точились жорстокі бої, частина історичної забудови була зруйнована і відновлена ​​вже в нових архітектурних формах. Проте, Івано-Франківськ і сьогодні відрізняють вишукана елегантність і особливий шарм.

Серце міста - це традиційна для всіх європейських міст ринкова площа, оточена казковими старовинними будиночками. Оригінальністю свого архітектурного ансамблю вона нагадує головну львівську площу, за що Івано-Франківськ часто називають «малим Львовом». У центрі площі височіє Ратуша - єдина в Україні побудована у стилі модерн. Перша ратуша з'явилася тут ще в XVII столітті, проте згодом кілька разів перебудовувалася. Нинішній вигляд вона знайшла в 1932 році. Зараз в будівлі Ратуші розміщені кілька експозицій краєзнавчого музею, де представлені колекції старовинних меблів, зброї та книг, а також туристсько-інформаційний центр. Перед Ратушею знаходиться один з найвідоміших фонтанів Івано-Франківська - фонтан-яйце.

Поруч з ринковою площею зосередилися головні перлини сакральної архітектури міста. Особливе місце серед них займає будівля колишньої Вірменської церкви, побудована в XVIII столітті в стилі пізнього бароко. У радянський час тут знаходився музей історії релігії та атеїзму. Зараз це православний Свято-Покровський собор.

Недалеко від нього розташувався колишній костел Пресвятої Діви Марії - найстаріша споруда Івано-Франківська. Він був зведений в XVII сторіччі як усипальниця родини Потоцьких. Тепер будівлю займає художній музей, де виставлені зразки Галицького іконопису, полотна класиків західноукраїнського малярства, а також роботи польських, австрійських, німецьких та італійських майстрів. Поруч знаходиться бароковий Кафедральний Воскресенський собор, перебудований з єзуїтського костелу.

Крім найцікавіших історико-архітектурних багатств, Івано-Франківськ славиться своєю гармонійністю і розміреністю. А тому тут особливо приємно провести день-другий, перед тим як відправитися штурмувати вершини і обкатувати засніжені схили Карпат.

 

Послуги в Івано-Франківськ

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 10/05/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016