• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Харків


Огляд

Харків - найбільше місто на сході України і другий за чисельністю в країні. Його навряд чи можна «запідозрити» у надзвичайній туристичній привабливості - він відомий насамперед як важливий діловий, науковий і промисловий центр. Але разом з тим, Харків володіє абсолютною унікальною чарівністю і незрозумілою магією, яка неодмінно проникає в серце кожного, хто хоч одного разу тут буває.

Засноване в 1654 році козацькими переселенцями місто розташувалося на місці злиття річок Лопань і Харків - на честь останньої він і отримав свою назву. Перший час він виконував оборонні функції, захищаючи південні кордони Російської імперії від набігів кочівників. Вигідне географічне положення відразу забезпечило Харкову статус важливого торгово-промислового центру. У період з 1919 по 1934 роки він був столицею Радянської України. В цей час місто стало великим індустріальним центром - третім після Москви і Санкт-Петербурга. Сьогодні Харків є місцем зосередження наукового і виробничого потенціалу всього українського сходу.

Монументальна і велична радянська архітектура підкреслює статус міста і додає його зовнішності суворої строгості, яку разом з тим вдало розбавляють яскраві фарби численних парків і чудових соборів. Серце Харкова - і його головна гордість - відома площа Свободи, що вважається найбільшою в Європі і третьою за величиною в світі. Перлина її архітектурного ансамблю – дуже цікава будівля Держпрому в конструктивістському стилі. Вона складається з кількох корпусів, з'єднаних різнорівневими переходами. Будинок державної промисловості в центрі Харкова з'явився на початку ХХ століття і був першою висотною будівлею в Україні.

Недалеко від площі знаходиться один з найкрасивіших міських парків - парк Шевченка, де можна помилуватися вражаючим каскадом фонтанів і побачити пам'ятник найвідомішому українцеві - Тарасу Шевченку. А після - відправитись знайомитися з приголомшливою сакральною архітектурою Харкова. Самий примітний, мабуть, - оригінальний Благовіщенський собор, який виділяється своєю неординарною «смугастою» кладкою і привабливими візантійськими обрисами. Відразу за ним видніється найдавніший православний храм Харкова - Успенський собор, побудований у XVIII столітті в стилі російського бароко.

Його дзвіниця, споруджена на честь перемоги російських військ над наполеонівською армією у війні 1812 року, є найвищою спорудою міста і однією з найвищих дзвіниць в Україні. У самому соборі нещодавно був встановлений орган, і сьогодні там нерідко проводяться концерти майстрів органної та камерної музики.

Неодмінно варто прогулятися по старій частині міста - особливо, по вулиці Сумській, уздовж якої збереглися чарівні старовинні будинки. Рано чи пізно вона обов'язково виведе до площі Конституції, де зосереджено безліч цікавих пам'яток і об'єктів. Самий примітний з них - величезний градусник, під яким місцеві жителі люблять призначати зустрічі. Тут же стоять два танки - радянський і англійський, встановлений як пам'ятник Громадянській війні 1918-1922 років.

На Сумській вулиці - навпроти Оперного театру - знаходиться один із символів Харкова - унікальний фонтан «Дзеркальний струмінь». Він являє собою альтанку, з-під якої спускається дзеркальне полотно води. Увечері, коли включається різнокольорове підсвічування, фонтан виглядає особливо вражаюче.

Перебуваючи в Харкові, неодмінно варто відвідати художній музей, який є одним з найстаріших у місті. Він примітний своєю значною колекцією, що нараховує більше 20 тисяч експонатів: це унікальні твори живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Не менш цікава його філія - ​​Пархомівський історико-художній музей, де зберігаються оригінали Пікассо, Кандинського, Малевича та інших всесвітньо відомих майстрів. Харків також славиться своїми незвичайними пам'ятниками - наприклад, Швацькій машинці, Газовій засувці і навіть Двигуну внутрішнього згоряння.

Але побачити Харків - мало. Потрібно обов'язково відчути неповторну енергетику і атмосферу цього сучасного мегаполісу, що динамічно розвивається. Багато в чому завдяки великій кількості молоді (Харків називають студентським центром України) місто живе активним життям і заряджає потужною енергією кожного свого гостя.

 

Послуги в Харків

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016