• добро пожаловать
 • бронирование
 • Pole

Кам'янець-Подільський


Огляд

Жоден епітет не зможе повною мірою описати пишноти цього древнього міста, рівних якому немає не тільки в Україні, а й у всій Європі. Заснований на острові, який утворила химерно зігнувшись петлею річка Смотрич, Кам'янець-Подільський прожив яскраву історію, що сформувала його неповторний мультикультурний вигляд. Неймовірна кількість дивовижних пам'яток історії та культури XI - XIX століть, зосереджених на території Старого міста, стали вагомим аргументом для включення його до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Протягом майже тисячі років Кам'янець-Подільський, розташований на перехресті європейських шляхів і стикався з різними культурами, був прикордонною фортецею, за яку постійно билися Схід і Захід. Перші фортифікаційні споруди з'явилися тут ще в часи Київської Русі. Проте прийнято вважати, що місто виникло в 1362 році завдяки литовським князям - братам Коріатовичам. Легенда свідчить, що, будучи на полюванні, брати побачили красивого оленя, який, рятуючись від переслідувачів, вивів їх до незвичайного острову, оточеного глибоким каньйоном. Саме тут - у місці, яке ніби сама природа оберігала від зовнішніх загроз, - литовські князі вирішили побудувати фортецю.

Місто розвивалося настільки швидко, що незабаром перетворилося у великий торгово-ремісницький центр і стало конкурувати з Києвом і Львовом. Але справжній розквіт Кам'янець-Подільський пережив у XV столітті, коли перейшов у володіння Польщі. У цей час тут формуються три національні громади - поляки, вірмени і українці, - кожна з яких створює свої квартали з самобутньою архітектурою. Крім того, в польський період Кам'янець-Подільський обзавівся славою самої неприступної фортеці. Існує переказ, згідно з яким турецький султан, чиї спроби увійти до міста виявилися марними, запитав у місцевих жителів: «Хто побудував цей форт?» І отримав у відповідь: «Сам Бог!». «Ну, тоді нехай Бог його і здобуває!», - сказав султан.

Однак в 1672 році фортеця все ж таки здалася туркам, які за 27 років свого господарювання встигли значно змінити древнє місто. Пізніше, в 1699 році, Кам'янець-Подільський повернувся під опіку Польщі, а через сторіччя відійшов до Російської імперії.

Незважаючи на складні історичні перипетії Кам'янець-Подільський зумів зберегти свої безцінні споруди в майже первозданному вигляді. Головною його пам'яткою як і раніше залишається стародавня фортеця, яка вважається одним з кращих зразків фортифікаційних споруд Східної Європи. Могутні оборонні стіни з бастіонами досі вражають своєю міццю та величчю. Серед башт фортеці виділяються Чорна башта з 40-метровим колодязем і Кармелюкова - найвища вежа, - яка отримала свою назву в XIX столітті, коли в ній був ув’язнений український національний герой Устим Кармелюк.

У баштах і підземеллях фортеці сьогодні створені унікальні експозиції, які яскраво ілюструють сторінки історії Кам'янця-Подільського: тут майстерно реконструйовані сцени середньовічного суду, оборони замку, представлені колекції зброї. Особливий інтерес викликає експозиція «Старовинності Поділля», що розповідає про минуле краю. Окремою пам'яткою є замковий міст який веде у фортецю. Його також часто називають турецьким - тому що у XVII столітті, коли справами в місті заправляли османи, міст був значно перебудований.

Сакральна архітектура Кам'янця-Подільського справляє не менше враження - вона заворожує своїм багатством і різноманіттям представлених культур. Серед скарбів міста особливе місце займають Вірменський собор з чудовою дзвіницею і католицький костел святих Петра і Павла, що є оригінальним прикладом з'єднання архітектури двох різних релігій. Справа в тому, що в часи османського панування собор був перетворений на мечеть - з тих пір його ансамбль доповнює турецький мінарет. Відбитки різних епох і стилів несе на собі і комплекс Домініканського монастиря. Костел св. Миколая, що входить до його складу, вважається одним з найдревніших і найбільш чудових міських храмів.

Завдяки такому різноманіттю унікальних пам'яток історії Кам'янець-Подільський дарує можливість поринути в справжню атмосферу Середньовіччя й відчути його дивовижну магію. А щоб в рази посилити враження від візиту в це дивовижне місто - варто відвідати його в дні незвичайних фестивалів і яскравих свят, які проводяться тут майже цілий рік!

Послуги в Кам'янець-Подільський

  Тури Туристичного клубу

  Екскурсії Туристичного клубу

  Підпишіться на Новини туру

  Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

  Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016