• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Київ


Огляд

Київ - колиска слов'янської цивілізації, серце Київської Русі, один із самих старовинних, величних і красивих міст Європи. Невипадково Оноре де Бальзак називав його вічним містом, Північним Римом. Такою довгою і яскравою історією, такою неймовірною кількістю об'єктів культурної та духовної спадщини може похвалитися далеко не кожна європейська столиця. Неповторний вигляд Києва, що гармонійно поєднує сучасність і стародавні традиції, самобутній шарм і гостинність роблять його одним з найпривабливіших міст не тільки України, але і всього світу.

Свою назву Київ, чия історія налічує більше 1500 років, отримав на честь Кия - старшого з братів, які разом з сестрою Либіддю, згідно з легендою, заснували місто. Інший переказ свідчить, що ім'я місту дали його перші жителі кияни - так називали робітників, які обслуговували переправу через Дніпро.

У IX столітті Київ став столицею одного з найвпливовіших держав Східної Європи - Київської Русі. У ті часи він грав роль найважливішого політичного, торговельного та культурного центру. А після того як у 988 році князь Володимир хрестив Русь, Київ перетворився на потужне ядро ​​духовності і до цих пір залишається одним з найвідоміших центрів християнства у світі. Свою могутність місто втратило лише в 1240 році, коли був зруйнований монголо-татарами. У наступні роки Київ перебував у складі Литовського князівства, пізніше став частиною Росії, в ХХ столітті був обраний столицею Української РСР, а з 1991 року є столицею незалежної України.

Але незважаючи на розорення і численні війни, які довелося пережити Києву, він зумів зберегти спадщину своїх колишніх власників. Знайомство з українською столицею краще починати з її центру - відомої площі Незалежності. Це серце України, яке б'ється в унісон з актуальними державними, політичними та культурними подіями країни. Свій сучасний вигляд площа одержала відносно недавно: нові пам'ятники, скульптури і фонтани з'явилися тут в 2001 році. Тоді ж в її центрі була встановлена ​​висока колона з фігурою дівчини, що тримає в руках гілку калини - символ незалежності України. Сьогодні цей монумент став візитною карткою столиці.

Головну площу країни перетинає легендарний Хрещатик - центральна магістраль Києва, що простяглася майже на півтора кілометра. У будні дні це динамічний діловий центр, а у вихідні, коли вулиця стає пішохідною, - улюблене місце прогулянок киян і гостей міста. Архітектурний ансамбль Хрещатика складають переважно будівлі в стилі «сталінського ампіру», побудовані після Другої світової війни, під час якої історична забудова головної київської вулиці була знищена. Коли у 1941 року німецькі війська увійшли в Київ, Червона армія, відступаючи, замінувала і підірвала центр міста. Сучасний Хрещатик - те місце, де найпростіше відчути особливий ритм і неперевершену атмосферу української столиці. Тут можна послухати вуличних музикантів, поспостерігати за виступами артистів, а навесні - насолодитися цвітінням каштанів.

Статус Києва як одного з найбільш старовинних міст підтверджує значну кількість пам'яток часів Київської Русі, дивом уцілілих до наших днів. Це і Золоті ворота - унікальний зразок давньоруського оборонного зодчества, включений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І закладений ще в XI столітті чудовий Софійський собор, що зберіг дивовижні фрески, створені візантійськими майстрами. І що розташувався поруч з ним чудовий Михайлівський собор, відомий своїми фантастичними «мерехтливими» мозаїками. І, безумовно, монастирський комплекс Києво-Печерської лаври, який, розкинувшись на високих дніпровських кручах, ось вже впродовж тисячі років справляє грандіозне враження не тільки на віруючих.

Про витончене зачарування Києва XVIII століття нагадує фантастичної краси Андріївська церква, яку називають останнім шедевром великого Растреллі. Від неї бере свій початок «київський Монмартр» - Андріївський узвіз - сама колоритна вулиця української столиці, що зберегла богемну обстановку минулого століття. Сьогодні тут, як і колись, панує атмосфера свободи і творчості, відкриті десятки художніх майстерень, галерей, салонів.

Київ взагалі славиться своїми унікальними музеями. Один з них - Національний музей Великої Вітчизняної війни, чия експозиція присвячена внеску України у перемогу над фашизмом. Він вражає не лише кількістю та цінністю представлених експонатів, але своєю центральною фігурою - монументальною скульптурою Батьківщина-мати. Одну із сумних сторінок історії України визначає і музей «Чорнобиль». Його виставка оповідає про страшну катастрофу XX століття - аварії на Чорнобильській атомній станції. Серед київських музеїв окреме місце займає Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, який зберігає найоб'ємнішу в Україні колекцію предметів мистецтва країн Західної Європи, Далекого Сходу і Стародавнього світу.

Київ належить до числа найзеленіших міст Європи і відомий своїми казковими затишними парками. Найбільшою популярністю у киян і гостей столиці користується гарний Маріїнський парк. Його головна визначна пам'ятка - розкішний Маріїнський палац, побудований в XVIII столітті за замовленням російської імператриці Єлизавети. Сьогодні це офіційна резиденція президента України. Такий же статус носить і Будинок з химерами - один з найвідоміших київських будинків епохи модерну. Цей дивовижний особняк, дах і фасад якого прикрашають ніби запозичені у паризького Нотр-Дама казкові істоти, по праву вважається найбільш незвичайною спорудою столиці.

Окремої уваги заслуговують і околиці Києва. Особливо, дивовижний архітектурно-ландшафтний комплекс під відкритим небом Пирогово і місто-музей Переяслав-Хмельницький - одне з найдавніших міст України, на невеликій території якого розмістилися близько 30 музеїв.

Що й казати, Київ - справжній магніт для мандрівників! Він був свідком і безпосереднім учасником багатьох історичних подій, що пройшов тисячі випробувань, він щедро ділиться з кожним гостем своєю багатовіковою мудрістю і трепетною чарівністю. Його величні храми, фантастичні пейзажі, дивовижна архітектура, овіяні містикою пагорби, незвичайні музеї та унікальні пам'ятки - неодмінно закохують в себе і змушують непереборно мріяти про зустріч з цим воістину незвичайним містом.

Послуги в Київ

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016