• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Львів


Огляд

Львів - саме незвичайне і колоритне місто України, один з найпривабливіших туристичних центрів країни. За красою, величчю і кількістю унікальнихпам'яток історії та архітектури він може змагатися хіба що з Києвом. Тут сплелися в єдине чудове мереживо різні епохи та стилі, традиції старовини і темперамент сучасності, українська самобутність і європейський шарм. З одного боку, Львів вражає грізною величчю, а з іншого - дивує відкритістю, витонченістю і неповторною теплою атмосферою.

Чарівним виглядом, що нагадує то Прагу, то Краків, то Відень, столиця Західної України зобов'язана своєю драматичною, але багатою і яскравою історією, що нараховує більше семи з половиною століть. Вважається, що місто в XIII столітті заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева. Через сто років Львів перейшов під правління Польщі, отримав Магдебурзьке право і впродовж наступних років активно розвивався, неухильно росло його багатонаціональне населення.

Наприкінці XVIII століття місто опинилося в складі Австро-Угорської імперії і було перейменовано в Лемберг. У цей час воно стає центром переплетіння польської, німецької, єврейської та української культур. А також отримує славу міста інновацій: саме львівські аптекарі винайшли гас, а місцевий бляхар сконструював першу газову лампу.

Під час Другої світової війни місту довелося протистояти вже іншим окупантам - нацистам. Протягом страшних трьох років 150 тисяч людей загинули у львівському гетто, ще 350 тисяч - в концентраційних таборах, в результаті чого істотно змінився національний склад Львова. Саме місто в 1944 році стало частиною Радянського Союзу.

Безперервні протягом століть зовнішні домагання сприяли формуванню потужного національного руху, багато завдяки якому в 1991 році Україна отримала незалежність, а сам Львів - статус її духовної столиці та зберігача державності.
Місту досі дивним чином вдається поєднувати європейський стиль з пережитками радянського минулого - і це надає йому особливу чарівність. Незважаючи на те, що Львів - досить велике місто, він вражає спокоєм, що тут панує, і відсутністю суєти. А тому так приємно неспішно прогулюватися по його вузьких брущатих вуличках, поринаючи в атмосферу середньовічного міста.

Історичний центр Львова сміливо можна назвати музеєм під відкритим небом, адже не дарма він занесений до переліку світової культурної спадщини ЮНЕСКО - це майже дві тисячі пам'яток історії, культури та архітектури. Серце міста - площа Ринок вражає різнокольоровими будиночками, які ніби зійшли з картинок казкової книжки. У її центрі височіє Ратуша, з якої відкриваються захоплюючі дух види на місто. Звідси добре милуватися Кафедральним собором, вдало поєднує в своїй зовнішності елементи готики, ренесансу, бароко і класицизму, чудовим Домініканським собором, відомою Вірменською церквою таперлиною Львова - красивим собором св. Юра. Не менш дивовижна панорама відкривається і з оглядового майданчика Високого замку.

Всі дороги з площі Ринок неодмінно виведуть на центральну вулицю Львова - проспекту Свободи. Починається він з дивовижного Оперного театру, що вважається одним з найгарніших в Європі. А в центрі проспекту височіє пам'ятник Тарасу Шевченку, який доповнює 12-метрова стела, що символізує хвилю національного відродження.

Повною мірою зрозуміти історію Львова і відчути його дух неможливо без відвідання Личаківського цвинтаря, який часто порівнюють зі знаменитим паризьким некрополем Пер-Лашез. Тут поховані видатні громадські діячі, політики, письменники, композитори - представники української, польської, австрійської, вірменської та інших національностей.

І, звичайно, складно уїхати зі Львова, не скуштувавши його знаменитий шоколад і не випивши чашечку справжньої кави, аромат якого тут відчувається всюди. До речі, на всю Європу цей чудовий напій прославив саме уродженець Львова - купець і воїн Георгій Кульчинський. У XVII столітті він врятував від облоги Відень і, отримавши в нагороду 300 мішків з кавовими зернами, заснував у столиці Австрії першу на континенті мережу кав'ярень, випередивши на 300 років відому кавову мережу Starbucks.

Поїздка до Львова завжди нагадує подорож у часі і просторі. І, скільки не бувай тут, неможливо стверджувати, що бачив всі його пам'ятки і розгадав всі його таємниці. Кожен раз це дивовижне місто буде підносити все нові сюрпризи, заново зачаровуючи і закохуючи в свій неповторний вигляд.

Послуги в Львів

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016