• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Полтава


Огляд

Полтава - одне з найвідоміших українських міст. Воно відоме своєю неординарною долею, розсипом найцінніших пам'яток історії та архітектури світового значення, а також дивовижними природними багатствами і невичерпною привітністю. Сьогодні це чарівне старовинне місто - важливий культурний центр з унікальною духовною спадщиною, що приваблює величезну кількість мандрівників з усього світу.

Історія Полтави налічує більше ніж 11 століть, а своє ім'я це дивовижне місто отримало на честь Лтави - ​​притоки річки Ворскли, на мальовничому березі якої він розташувався. До XVI століття Полтава перебувала у складі Литовського князівства, потім стала частиною Польщі, а з XVII століття належала Росії. Місту дісталася непроста доля: протягом століть воно було залучено у військові конфлікти і протистояння.

Ключовою подією, що не лише докорінно змінила долю Полтави, а й значною мірою вплинула на хід європейської історії, стала знаменита Полтавська битва, яка сталася тут у 1709 році. Вона вирішила результат Північної війни, що тривала між Швецією і Росією більше 20 років. У ході генеральної битви російська армія, очолювана Петром I, розгромила війська Карла XII. Сьогодні на території, де йшли кровопролитні бої, створено національний заповідник «Поле Полтавської битви». Це єдиний в країні історико-культурний заповідник, який входить до міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. На його території працює Музей історії Полтавської битви, чия значна колекція налічує більше 8000 унікальних експонатів.

Полтавська битва стала переломною в історії міста, по її закінченні воно активно забудовувалося, розвивалося і з часом перетворилось на важливий торговельний і культурний центр. Більшість пам'яток Полтави, якими вона сьогодні захоплює своїх гостей, з'явилися саме в кінці XVIII - початку XIX століття. Так, в цей час в центрі міста був спроектований оригінальний ансамбль Круглої площі (Корпусний сад) - найвідоміший в Україні архітектурний комплекс в стилі російського класицизму. Він являє собою малу копію Двірцевій площі в Санкт-Петербурзі. На честь 100-річчя відомої перемоги в центрі площі був споруджений монумент Слави. А трохи пізніше поруч з нею заклали найбільший у місті парк, який сьогодні є улюбленим місцем відпочинку жителів і гостей Полтави.

Недалеко від центральної площі знаходиться міський краєзнавчий музей - один з найстаріших і великих музеїв України. Його безцінна колекція розповідає про дивовижну історію Полтавського краю, а сама будівля музею являє собою дуже цікавий зразок українського модерну. Ще один улюблений туристами об'єкт - Соборна площа, примітна цілим комплексом пам'яток, який в народі називають Іванова гора. Прикрашає площу чудовий Успенський собор, що був колись головним храмом полтавської фортеці. А відразу за ним розташувалася садиба-музей видатного українського письменника Івана Котляревського.

Також, на Івановій горі, знаходяться відомий пам'ятник полтавській галушці і Біла альтанка (Ротонда дружби народів), звідки відкривається чудовий краєвид на місто і величний Хрестовоздвиженський собор - найдавнішу споруду Полтави. Цей унікальний храм з сімома куполами вважається одним з найбільш яскравих зразків українського бароко, що збереглися до наших днів.

Оригінальні пам'ятки Полтави доповнюють природні красоти її околиць. Ці дивовижні місця чарували і надихали, зокрема, найвідомішого уродженця Полтавського краю - великого Миколу Гоголя, який описував їх у своїх повістях. Пройтися слідами легендарних гоголівських героїв сьогодні можна, відвідавши самобутній Миргород та колоритну Диканьку, а також відвідавши відому Сорочинському ярмарку.

Полтава за правом вважається справжньою перлиною Східної України. Той, хто відкриє її для себе, сміливо зможе стверджувати, що доторкнувся до душі цього багатогранного регіону.

 

Послуги в Полтава

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016