«Шоколадний будиночок» - двоповерхова будівля, споруджена у 80-і роки ХІХ століття в стилі венеціанського ренесансу для київського купця першої гільдії Семена Семеновича Могильовцева (1846-1917) відомим архітектором Володимиром Ніколаєвим. Будинок був незвично пофарбований. Перевага брунатного кольору дало особняку назву «Шоколадний будиночок».
Фунікулер - похила залізниця, що з'єднує підвищену частину міста з Подолом. Споруджений в 1902-1905 роках за проектом інженера Н.К. П'ятницького і Н.І. Баришнікова. Ідея інженера А. Абрагамсона.
Флорівський монастир документально відомий з 1566 р. як освячений в ім'я св. Флора і Лавра, так як в цьому ж році польський король Сигізмунд ІІ Август прислав грамоту київському воєводі князю Костянтину Острозькому. У ній говорилося про закріплення за протопопом Яковом Гулькевичем і його нащадками-священиками права утримувати здавна існуючий монастир при церкві св. Флора і Лавра і правити там службу по грецькому звичаю і закону, тобто здійснювати православні богослужіння.
Найбільший пам'ятник слов'янської та світової культури, історії, архітектури та мистецтва - Софійський собор - є одним з головних архітектурних об'єктів Києва. Значущість цього пам'ятника підтверджується його включенням до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2011 році святкуватимуть 1000 років із дня закладення собору.
Один з найвідоміших у світі брендів української столиці. Найбільший центр сучасного мистецтва в країні. Виставки в «Пінчук Арт Центрі» найчастіше провокативні, але саме тому популярність його зростає з кожним роком.
В історичному центрі міста, на перетині двох багатолюдних магістралей - вулиць Богдана Хмельницького та Володимирської, стоїть архітектурна перлина Києва, храм муз - Національна Опера України імені Тараса Шевченка.
Драматичний і експресивний по художньому вирішенню, дуже інформативний і технічно оснащений музей розповідає про атомний вибух 1986 року - однієї з найтрагічніших сторінок світової та української історії.
Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» - найбільший музей, присвячений Україні у Другій Світовій війні, був відкритий 9 травня 1981 року.
Будівля була побудована в 1882 році за проектом київського архітектора Володимира Ніколаєва як приміщення міського Купецького зібрання у зв'язку з тим, що в 1863 році в Києві було засновано Відділення Імператорського Російського Музичного товариства. Цей рік став важливою віхою в історії музичного життя України і Києва, розквіт якої припав на першу половину XIX століття.
Один з найцікавіших, найбільш «атмосферних», найбільш творчих і оригінальних музеїв Києва. Найбільший київський музей, присвячений самої київської вулиці - і, на додачу, перший приватний музей в Україні, а ще - номінант європейського музейного форуму 2002 року.