• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Львівський національний академічний театр опери та балету Львів

  • Адреса: Львів площа Свободи, 28

Огляд

Театр опери та балету, який місцеві жителі називають головним символом і перлиною Львова, поряд з віденською та одеською операми входить до числа найкрасивіших театрів Європи. Львівська опера, яка прикрашає головний проспект міста, є однією з найяскравіших міських визначних пам'яток, обов'язкових до відвідування. Щодня її красою і величчю захоплюються тисячі мандрівників з різних куточків світу.

Необхідність у великому міському театрі Львів, який перебував у той час під владою Австро-Угорщини, відчув наприкінці XIX сторіччя. Тоді ж був організований конкурс на кращий проект майбутнього театру, в якому переміг талановитий архітектор Зигмунд Горголевський, що вже встиг прославитися як автор кількох монументальних споруд в Німеччині та Польщі.

Будівництво театру почалося в 1897 році і тривало три роки - в 1900-м Великий міський театр, як тоді називалася опера, був урочисто відкритий. Будівля, виконана в класичних традиціях з елементами зухвалого бароко і стриманого ренесансу, вражала ефектністю і пишністю декору: над його дизайном і обробкою театру працювали кращі майстри Львова і всього Старого Світу. Фасад будівлі щедро прикрашений скульптурами, колонами, нішами і балюстрадами. Вінчають його три крилаті бронзові фігури - Генія драми і комедії, Генія музики і Слави з золотою пальмовою гілкою в руках.

У 2000 році - до сторіччя Львівської опери - вона була відреставрована і перейменована на честь Соломії Крушельницької, видатної української оперної співачки, широко відомої в усьому світі.

Побувати в Львівському театрі опери та балету потрібно не тільки на виставі, сюди обов'язково варто прийти з екскурсією - щоб більше дізнатися про історію та легенди цього дивного архітектурного пам'ятника.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.