• добро пожаловать
  • бронирование
  • Pole

Сад ім. Шевченко Харків

Повернутися до списку

Сад ім. Шевченко Сад ім. Шевченко Сад ім. Шевченко Сад ім. Шевченко Сад ім. Шевченко
Огляд

Чудовий сад ім. Шевченко, що розкинувся недалеко від головної візитної картки Харкова - площі Свободи, є найстарішим і красивішим парковим комплексом міста. Зручне розташування, упорядковані зелені зони, велика кількість оригінальних об'єктів зробили його популярним місцем відпочинку і розваг жителів і гостей Харкова.

Сад був закладений ще на початку XIX століття з ініціативи засновника Харківського університету на місці природної діброви, що розташовувалася на тодішній міській околиці. Він складався з двох частин: на нижній терасі був розбитий ботанічний сад, пристосований під наукові цілі університету, а на верхній розкинувся пейзажний парк в англійському стилі, вхід в який був доступний всім городянам. Тут розбили акуратні алеї та висадили сотні порід дерев і кущів, в тому числі екзотичних, привезених до Харкова з різних країн і акліматизованих. Особливу цінність представляють тутешні старожили - величезні дуби, чий вік сягає 200 років. З моменту свого заснування сад, названий Університетським, став улюбленим місцем прогулянок не тільки студентів, а й усіх мешканців міста.

У першій половині ХХ сторіччя - під час масштабної реконструкції - сад обзавівся новими алеями і фонтаном, який сьогодні став світломузикальним. Тоді ж недалеко від центральної алеї відкрили вражаючий своїми розмірами пам'ятник Тарасу Шевченко, який, органічно вписавшись в парковий пейзаж, став його ключовою пам'яткою. Від монумента до будівлі університету тягнеться затишна каштанова алея, яка є справжньою окрасою парку.

До 300-річчя Харкова тут з'явився оригінальний фонтан, який каскадом спускається по крутому схилу саду, нагорі якого облаштований оглядовий майданчик, звідки відкриваються прекрасні види на долину річки Лопань.

Сад ім. Шевченко примітний і великою кількістю цікавих монументів. Одні з найвідоміших - пам'ятник архангелу Михаїлу, подарований Харкову на його 350-річчя українською столицею, і бронзовий монумент у вигляді футбольного м'яча.

 

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.

Новини Туристичного клубу

  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 31/03/2016
  • 30/03/2016