Луцьк


Огляд

Серце Волині Луцьк - одне з найстародавніших, таємничих і чарівних міст України. Він славиться багатою і яскравою історією, що визначила його самобутній образ. Сучасному Луцьку вдається гармонійно поєднувати монументальність радянської архітектури з витонченістю старовинних будівель, що зберегли дух Київської Русі і Середньовічної Європи. А за багатством історико-архітектурної спадщини він цілком може змагатися з такими містами, як Львів і Київ.

Історія не зберегла точного часу виникнення Луцька, але перші відомості про нього з'явилися в 1085 році, як про місто, чия потужна фортеця витримала піврічну облогу поляків. Саме ж зміцнення, якщо вірити історикам, ще в 1000 році побудував київський князь Володимир. У ті часи місто називалося Лучеськ - від слова «лук», що значило «вигин ріки».

У XIV столітті Луцьк опинився у складі Литовського князівства і став його другою столицею. В цей час місто активно розвивалося і процвітало, багато в чому завдяки вдалому розташуванню - на торговому шляху з Балтії до Візантії. Перетворившись на великий торговий центр, Луцьк став магнітом для купців з різних країн і, як наслідок, обзавівся багатонаціональним населенням. У цей час у місті з'являються, зокрема, польські та німецькі квартали, що збагатили архітектурний вигляд Луцька. Свою лепту у створення неповторного образу столиці Волині внесли і Польща, у складі якої місто перебувало в XVI - XVII століттях, і через сторіччя - Російська імперія.

Сьогодні старій частині Луцька - завдяки скупченню тут великої кількості унікальних пам'яток історії та архітектури, сакральних споруд - присвоєно статус історико-культурного заповідника. Старе і Нове місто розділяє красива пішохідна вулиця - Лесі Українки, яка веде до головному символу Луцька - замку Любарта (Верхній замок). Він входить в десятку найдавніших фортифікаційних споруд не лише України, а й усієї Європи. Крім того, це один з небагатьох пам'ятників часів Литовського князівства на українській території, що дійшов до наших днів майже в первозданному вигляді. На території замку сьогодні працюють декілька музеїв: зброї, книги, живопису та - найприкметніший - єдиний в Україні музей дзвонів, у чиїй колекції знаходиться один з найстаріших дзвонів країни.

Родзинкою архітектурного ансамблю Старого міста є чудовий Петропавлівський собор, побудований в XVII столітті як костел при монастирі єзуїтів. Він вражає пишнотою зовнішнього декору і розкішшю інтер'єру, багато прикрашеного ліпленням, скульптурою і розписами талановитих майстрів. Цікавий храм ще й тим, що під ним знаходяться підземні тунелі, що мають кілька рівнів і тягнуться на десятки кілометрів. Кажуть, в неспокійні для Луцька часи вони служили шляхом відступу. Підземелля Петропавлівського собору нерідко порівнюють з потойбічним світом - напівтемрява, усипальниці, купи кісток і черепів. У тунелі можна потрапити тільки з екскурсією.

Ще один шедевр сакральної архітектури Луцька - Троїцький кафедральний собор. Він з'явився в XVIII столітті як костел монастиря бернардинів і мав риси рококо. Але після того як орден бернардинів був ліквідований, а сам храм переданий до православної церкви, його будівлю перебудували у стилі пізнього бароко.

Представники самих різних культур і релігій, які коли-небудь проживали в Луцьку, залишили після себе слід у вигляді самобутніх архітектурних пам'яток. Тому сьогодні в історичному центрі міста, крім християнських святинь, можна побачити і синагоги, і протестантську кірху, і караїмську кенасу.

А ще Луцьк славиться своїми яскравими фестивалями, національними ярмарками і лицарськими турнірами, які влаштовують у замку Любарта. Так що гості міста мають змогу не лише помилуватися віковими соборами і пройтися по вузьких середньовічних вуличках, а й зануритися в атмосферу нескінченного свята.

Послуги в Луцьк

    Тури Туристичного клубу

    Екскурсії Туристичного клубу

    Підпишіться на Новини туру

    Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.