Рівне


Огляд

Мальовниче та затишне Рівне, яке належить до числа найдавніших міст України, цілком мігло би претендувати на звання одного з найпривабливіших місць країни. Але історія розпорядилася інакше: більшість унікальних споруд, що складають його культурну спадщину, були сильно пошкоджені або зовсім зруйновані під час Другої світової війни. На щастя, частина історико-архітектурних пам'яток Рівне зберегти вдалося, і сьогодні вони - поряд з фантастичними пейзажами міста - є його головним багатством.

В історії Рівне вперше згадується в 1283 році як місто, що входило до складу Галицько-Волинського князівства. Але є всі підстави вважати, що істинний його вік на чверть століття більше. Щодо назви Рівне прижилися три версії. Перша - найпоширеніша - оповідає, що ім'я міста безпосередньо пов'язане з його розташуванням на рівнинній місцевості. Інша пов'язує походження назви Рівне із заповненими водою потужними оборонними ровами, які в давнину оточували місто. А відповідно до третьої версії, ім'ям Рівне зобов'язане своїм колишнім господарям - князям Острозьким, - які придбали його для рівного рахунку своїх володінь.

Як і більшість західноукраїнських земель, місто пережило непросту історію, нескінченно змінюючи власників: в основному за нього суперничали дві сусідських держави - Литва і Польща. У XV столітті Рівне перейшов в руки волинського князя Семена Несвіцького, а після його смерті справами в місті заправляла його дружина Марія. Саме при ній місто отримало Магдебурзьке право і право щорічно проводити ярмарки, що сприяло його економічному розквіту.

Але тривав він недовго - протягом наступного століття Рівне страждало від руйнівних набігів козаків, великих пожеж і жахливої ​​епідемії чуми. Наприкінці XVIII століття місто увійшло до складу Російської імперії, а в 1939 році стало частиною Радянської України. Після чого воно пережило найважчий час за всю свою історію: в період Другої світової війни гітлерівці зробили Рівне столицею окупованої України. На його території знаходилося декілька концтаборів, де масово знищували людей. Сьогодні на місці найбільшого з них відкрито Меморіал жертвам фашизму.

Війна не пощадила і рівненську архітектуру - багато видатних пам'яток зодчества були знищені. Серед уцілілих - дерев'яна Успенська церква, найдавніша храмова споруда міста. Вона примітна двох'ярусної дзвіницею і так званою «ланцюгом моральних устоїв», до якої у XVIII столітті приковували городян, що проштрафилися для публічного покаяння і спокутування гріхів.

Ще одна архітектурна перлина Рівного - чудовий Воскресенський собор, зведений на місці старовинної дерев'яної церкви за указом і при особистій участі імператора Олександра III. Про середньовічну історію міста нагадує химерна будівля костелу св. Антонія з оригінальним годинником на фасаді - сьогодні вона використовується як Будинок органної музики. А звання одного з найзеленіших міст України підтверджує парк ім. Шевченко, що розкинувся на 30 гектарах - справжній шедевр паркового мистецтва, що став улюбленим місцем відпочинку городян і гостей міста.

Незважаючи на складні історичні перипетії, Рівне зуміло зберегти особливу чарівність. Їм неодмінно переймаєшся, прогулюючись по його старими вуличками, роздивляючись розкішні садиби і спостерігаючи за неквапливим життям міста з вікон затишних кав'ярень. І якщо так станеться, що Рівне не підкорить своїми пам'ятками, то вже точно запам'ятається привітністю і атмосферою бездоганної гармонії.

Послуги в Рівне

    Тури Туристичного клубу

    Екскурсії Туристичного клубу

    Підпишіться на Новини туру

    Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.