Диканька Полтава

  • Адреса: Полтава селище Диканька, 25 км. від Полтави

Огляд

Потрапляючи в колоритне селище Диканька на півночі Полтавської області, диву даєшся: як на відносно невеликій території уміщається така кількість природних, архітектурних та історичних багатств! Проте відразу стає зрозуміло, чому саме це дивовижне місце вибрав великий Микола Гоголь як «декорації» для сцен своїх самобутніх творів.

Оповита сонмом легенд і таємниць Диканька - один із наймальовничіших куточків не тільки східного регіону, а й усієї України. Її казкові пейзажі, заповідні ліси, найцікавіші історичні пам'ятки протягом століть захоплювали і служили натхненням для величезного числа поетів, письменників і художників.

Селище стало набувати популярності в XVII столітті, коли перейшло у володіння династії Кочубеїв. Саме при них у Диканьці з'явилися перші архітектурні споруди, а згодом - і її головні пам'ятки. Одним з ключових символів селища вважається Тріумфальна арка, що служила парадним в'їздом до садиби Кочубеїв.

Серед сакральних споруд особливе місце займає Миколаївська церква у стилі класицизму, цікава своїм різьбленим іконостасом з мореного дуба і мармуровими саркофагами. А ось барочна Троїцька церква міцно пов'язана з ім'ям Гоголя, який часто бував тут і увічнив її в своїй повісті «Ніч перед Різдвом».

Ще одна візитна картка Диканькидуже гарний бузковий гай, яку Кочубей, за легендою, посадив для своєї невиліковно хворої доньки Анни. Багато туристів прагнуть побувати у Диканьці саме під час цвітіння бузку - коли селище набуває неповторну чарівність, а його повітря наповнюється чудовим ароматом. Увагу привертають і чотири могутніх 600-річних дуби, що ростуть на території колишнього маєтку Кочубеїв.

Диканька - це відмінна можливість зануритися в побут колоритного українського села і відчути себе одним з гоголівських героїв. Для цього тут створено історико-архітектурний комплекс «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», де можна спробувати вареники відомої Солохи, козацьку картоплю коваля Вакули, а також справжній український борщ з пампушками.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.