Львівська ратуша Львів

  • Адреса: Львів Площа Ринок, 1

Огляд

Львівська ратуша - адміністративний будинок у центральній частині Львова. Перша ратуша у Львові була дерев'яною й згоріла наприкінці XIV століття.

Нову вежу заклали в 1827 і побудували в 1830-1835 у стилі віденського класицизму. Автори проекту архітектори Ю. Маркль, Ф.Трешер (або Третер), А.Вондрашек. Ратуша виконана з цегли, чотириповерхова, квадратна в плані, з внутрішнім двориком. Над ратушею підноситься вежа з годинником (виконані на фабриці В. Штіля під Віднем).

Ратуша - свідок багатьох історичних подій. У середньовіччя перед нею стояв стовп покарання. У 1564 році тут страчений молдавський господар Томша, а в 1578 - ватажок козацько-селянського повстання Іван Підкова.
У 1848 році під час революційних подій у Львові центр міста був обстріляний австрійською артилерією і ратуша була сильно пошкоджена, її первісна вежа звалилася. У 1851 році будівлю було відремонтовано, купольне завершення замінили на зубчасте, як у середньовічних вежах. У 1852 році на вежі встановили новий годинник. З 1939 року в будівлі знаходиться Львівська міська рада.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.