Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» Полтава

  • Адреса: Полтава вул. Шведська Могила, 32

Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» Національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви»
Огляд

Влітку 1709 року в Полтаві відбулася битва, котра визначила не тільки результати 21-річної Північної війни, а й подальшу долю України, Росії та всієї Європи. 200 років по тому на місці, де сталася історична битва, був створений національний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», який відразу завоював статус головної визначної пам'ятки міста.

Він є єдиним в Україні історико-культурним заповідником, що зберіг справжній історичний ландшафт, залишки фортифікаційних споруд початку XVIII століття, незмінну територію поля битви і величезну кількість найцінніших об'єктів та пам'яток, пов'язаних з історією Полтавської битви. Особливий інтерес представляють ряд гранітних обелісків, встановлених на місці колишніх редутів: їх новаторське для того часу розташування свідчить про незвичайний полководницький талант Петра I.

Серед інших пам'яток, зосереджених на території заповідника площею понад 770 гектарів, - монументи «Шведам від росіян», «Шведам від шведів», «Захисникам полтавської фортеці». А також Братська могила загиблих російських воїнів, унікальний Сампсонієвський храм, Спаська церква і комплекс Хрестовоздвиженського монастиря XVII століття, в чернечих келіях якого під час війни знаходилася штаб-квартира шведського короля Карла XII.

Але найбільша кількість історичних реліквій зберігає розташований на території заповідника Музей історії Полтавської битви. У дев'яти експозиційних залах представлена ​​грандіозна колекція, яка налічує понад 8000 унікальних предметів і матеріалів. Це холодна і вогнепальна зброя, обмундирування і спорядження російської та шведської армій, бойові прапори, карти, старовинні книги, твори мистецтва, нагороди, грамоти та інші важливі історичні документи першої половини XVIII століття. Перед парадним входом музею встановлено пам'ятник Петру I в повний зріст.

У північно-східній частині заповідника сьогодні розбитий красивий дендрологічний парк площею 140 гектарів, що є пам'ятником садово-паркового мистецтва державного значення. Тут ростуть понад 170 видів дерев і чагарників, висаджений дивовижний за своєю красою бузковий гай, створено кілька оглядових майданчиків і чотири мальовничих ставка.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.