Підгорецький замок Львів


Підгорецький замок Підгорецький замок Підгорецький замок Підгорецький замок Підгорецький замок
Огляд

Цей розкішний ренесансний палац, оточений фортифікаційними спорудами, - один з найкраще збережених і входить в трійку найвідоміших і найпривабливіших замків Західної України.

Його історія почалася в першій половині XVII століття, коли коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Конецпольський придбав старе зміцнення в невеликому містечку Підгірці та вирішив перебудувати його в ренесансному стилі. За запитом гетьмана французький архітектор Гійом де Боплан створив унікальні оборонні споруди, а італійський зодчий Андреа дель Аква - розкішний двоповерховий палац з триповерховими павільйонами.

Підгорецький замок являв собою дивне поєднання елегантного палацу з витонченими терасами і суворих бастіонів. Свого часу він входив до числа кращих палацово-замкових комплексів Європи. Незважаючи на те, що замок був добре укріплений - його захищали потужні оборонні стіни, величезні земляні вали і глибокий рів, - він іноді піддавався нападам ворогів. Однак з кожною новою реконструкцією палац ставав все краще, а його фортифікаційні споруди - міцніше.

Періодом розквіту для Підгорецького замку стало XVIII століття. Відомий польський військовий, який володів замковим комплексом у той час, значно перебудував і добудував його: так палац став триповерховим. Але головне - тут була зібрана унікальна колекція живописних полотен і старовинної зброї, відкритий театр і друкарня. В розкішно оздоблених залах палацу часто відбувалися бали і знатні прийоми, тут бували чимало європейських королів.

Але в XIX столітті стан справ докорінно змінився. Нові господарі майже не займалися замком, і він потихеньку занепадав, а більшість його цінностей розпродавалися. Після закінчення Другої світової війни замок був розграбований. В радянський період в будівлі палацу знаходився санаторій для хворих на туберкульоз, через що істотно було змінено його планування та інтер'єри. Масштабна реставрація замку почалася тільки в 1997 році і продовжується до цих пір. Розкішні інтер'єри палацу все ще відновлюються, а тому його зали поки недоступні для відвідування. Однак в Підгорецькому замку і без того є що подивитися.

Чарівний архітектурний ансамбль доповнюють постоялий двір, замковий костел і шикарний парк. Постоялий двір був побудований для прислуги, в ньому також перебували готель і корчма. Римсько-католицький костел Воздвиження та св. Йосипа виріс поруч з палацом в XVIII столітті, зберігся дотепер і являє собою яскравий зразок архітектури бароко. До нього веде 300-метрова липова алея. Красивий парк, навколишній палацовий комплекс, відноситься до пам'ятників садово-паркового мистецтва і є єдиним в країні парком, створеним в так званому італійському стилі. Свого часу гостей замку парк вражав чи не більше, ніж палац.

 

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.