Театральна площа Чернівці


Огляд

Театральна площа з її чарівним архітектурним ансамблем - одна з найкрасивіших в Чернівцях - колись входила в число кращих малих площ Європи. Дивлячись на цю елегантну і витончену площу, сьогодні важко повірити, що ще наприкінці XVIII століття це була непримітна міська околиця, за якою простягався густий ліс. Через півстоліття тут з'явилася невелика торгова площа, де спочатку торгували зерном, а пізніше - рибою. Довгий час площа так і називалася - Рибна.

Чудовий будинок театру ось уже більше ста років є головною прикрасою Театральної площі і однією з візитних карток буковинської столиці. Цим чудовим архітектурним пам'ятником, який був споруджений всього за два роки, Чернівці зобов'язані талановитим майстрам відомої віденської компанії Фельнера і Гельмера, яка побудувала понад сорок розкішних театрів по всій Європі, включаючи відому одеську Оперу.
З моменту своєї появи театр довгий час носив ім'я німецького поета і драматурга Фрідріха Шиллера. Згодом музично-драматичний театр був перейменований на честь відомої української письменниці, уродженки Чернівців Ольги Кобилянської, пам'ятник якої сьогодні височить перед будівлею театру.

Справжня перлина Театральної площі - дивовижної краси чотириповерхова будівля Єврейського народного дому, що поєднує модерн з елементами бароко та ренесансу. Вона приковує погляд незвичайним фасадом: чотири атланта немов тримають на своїх плечах два верхніх поверхи будівлі, декоровані колонами і арками.
Навпроти Єврейського народного дому височіє не менше приваблива будівля колишньої Торгово-ремісничої палати, приміщення яке нині займає Буковинський медичний університет.

Сама суперечлива будівля Театральної площі, яка помітно контрастує в архітектурному плані з іншими її спорудами, - це колишній Румунський народний дім, який за радянських часів перетворився на Будинок офіцерів.
На початку ХХI століття на площі з'явилася Алея зірок. В символічних зірках тут увічнені імена відомих майстрів мистецтв - артистів і музикантів, які прославили Буковину в Україні і в усьому світі.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.