Дніпрогес Запоріжжя


Дніпрогес Дніпрогес Дніпрогес Дніпрогес Дніпрогес
Огляд

Ця унікальна гідротехнічна споруда поряд з Хортицею є символом Запоріжжя. Дніпрогес - найстаріша гідроелектростанція на Дніпрі, в момент свого створення була найбільшою в Європі. Сьогодні вона хоч і поступається за потужністю багатьом світовим ГЕС, однак залишається знаковим спорудою для Запоріжжя, уособлюючи собою цілу епоху.

Відкрита в 1932 році гребля Дніпрогесу дозволила затопити дніпровські пороги і налагодити наскрізне судноплавство по головній водній артерії України. А енергія, що виробляється станцією, сприяла розвитку промислового комплексу Запоріжжя.

Найважчий період в історії Дніпрогесу припав на час Другої світової війни. Загарбники надавали особливого значення знищенню греблі: на стратегічній карті Гітлера Запоріжжя було обведено подвійним чорним кільцем, а сам фюрер у 1943 році навіть особисто відвідав місто. Протягом трьох років греблю двічі підривали, її руйнування згодом назвали другим Всесвітнім потопом. Станція була відновлена ​​лише до 1950 року.

Сьогодні Дніпрогес, крім того що забезпечує регіон електроенергією, виконує роль моста, пов'язуючи правий і лівий береги Запоріжжя. З його греблі відкривається мальовничий вид на могутній Дніпро, Хортицю і прилеглі до неї острови і скелі. Ввечері та вночі ГЕС гарно підсвічена жовто-блакитними прожекторами.

Недалеко від станції знаходиться музей Дніпрогесу. У ньому працюють експозиції про будівництво та відновлення греблі, тут же можна побачити макет станції і діючі турбіни.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.