Хортиця Запоріжжя


Хортиця Хортиця Хортиця Хортиця Хортиця
Огляд

Хортиця - серце Запоріжжя і його головна визначна пам'ятка. Цей найбільший острів на Дніпрі, оповитий сотнями міфів і легенд, відомий своєю унікальною природою і найцікавішими археологічними знахідками. Тут переплелися сліди багатьох культур і епох: місцем поселення Хортицю в різний час вибирали скіфи, сармати, печеніги ... Але найяскравіші сторінки історії острова, безсумнівно, пов'язані з запорізькими козаками, які в XVI столітті заснували тут козацьку республіку.

Сьогодні Хортиця - національний історико-природний заповідник з дивовижно красивими ландшафтами, де мешкають представники рідкісної флори і фауни. До складу заповідної території, крім головного острова, входять численні урочища, скелі і острівці з химерними іменами.

Одним з найцікавіших островів заповідника, окрім самої Хортиці, вважається Байда. Саме тут козаки будували свої перші укріплення, що стали прототипом Запорізької Січі, а трохи пізніше на острові з'явилася верф, залишки якої можна побачити до сих пір. На території Байди було зроблено безліч цікавих знахідок - предметів козацьких часів: сокири, рушниці і шаблі, а також золоті, срібні та мідні монети.

Всі знайдені на Хортиці артефакти зберігаються в Музеї історії запорізького козацтва. У його значній колекції - понад 30 тисяч предметів, які знайомлять з історією острова козацьких часів: це зброя і одяг козаків, предмети побуту та церковне начиння. Крім того, тут працюють чотири діорами. З майданчика музею відкривається фантастичний вид на греблю Дніпрогесу.

Поруч з музеєм знаходиться найбільший на острові курган - як стверджують історики, це скіфське поховання. А недалеко від нього - кам'яний стовп, табличка яка свідчить, що на цьому місці був вбитий давньоруський князь Святослав. Тут же стоїть і загадковий чорний камінь, який, якщо вірити місцевим жителям, має магічну силу.

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» являє собою реконструкцію старовинної козацької фортеці і дає можливість зануритися в атмосферу Січі XVI- XVIII століть. Тут можна побачити споруджену в традиційному для тих часів стилі дерев'яну церкву, солом'яні козацькі хати, вози, різні господарські споруди. Є навіть маленька копія козацької фортеці, обнесена частоколом і оточена ровом.

Родзинка острова Хортиця - кінний театр «Запорізькі козаки». Театралізовані вистави відбуваються на імпровізованій сцені, де козаки демонструють трюки на конях, козацькі ігри та розваги. Тут також можна пройти обряд посвячення в козаки.

У 2007 році національний заповідник «Хортиця» був визнаний одним з семи чудес України.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.