Мукачівська ратуша Мукачево


Огляд

Фантастичний будинок міської ратуші, ніби випірнув з середньовічної казки, - один з найбільш захоплюючих архітектурних пам'яток Мукачево, захоплює своїми оригінальними формами. Розташована в центрі головної міської площі, вона по праву вважається перлиною її чудового ансамблю. І не дивно: свого часу мукачівська ратуша носила титул однієї з найкрасивіших в Європі! Втім, їй і сьогодні цілком під силу затьмарити «конкуренток» зі Старого Світу.

Ратуша - досить молода за історичними мірками будівля. Її спорудження почалося в 1901 році, керував проектом і контролював процес зведення відомий зодчий з Будапешта.

Витончена будівля ратуші, виконана в кращих традиціях модерну з вкрапленням романтичних рис середньовічної архітектури, з'явилася на головній площі через три роки після початку будівництва. Її родзинка - центральна вежа, опорою для якої служать масивні різьблені колони, до низу товщають і утворюють арочний вхід в ратушу. По обидві сторони від неї розташовані башточки поменше, увінчані довгими загостреними піками, гордо дивляться в небо. Фасади веж прикрашають невеликі балкони. Незвичайний казковий вигляд ратуші надають вікна - стрілчасті на першому поверсі і витончені подвійні на останньому.

Особливу увагу при погляді на мукачівську ратушу привертають куранти, встановлені на її головній вежі. Вони були виготовлені в 1904 році і до цих пір, незважаючи на свій поважний вік, безперебійно сповіщають городян про час.

Як і сто років тому, сьогодні ратуша служить за своїм прямим призначенням: це адміністративна будівля, в якій знаходиться міська рада Мукачево. Разом з тим, вхід в ратушу відкритий для всіх бажаючих оглянути її чудові інтер'єри. В чарівному внутрішньому дворику будівлі в даний час розміщується виставка сучасної скульптури.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.