Оперний театр Одеса

  • Адреса: Одеса провулок Чайковського, 1

Огляд

Одеський Національний академічний театр опери та балету - справжня перлина європейської архітектури XIX століття і одне з головних скарбів Одеси. Цей театр, що вражає красою і величчю, входить до числа найстаріших культурних закладів міста.

Оперний театр Південної Пальміри, зведений у стилі віденського бароко і вважається одним з найбільш чудових у світі, відомий не тільки своєю архітектурою і фантастичним декором, а й унікальним плануванням і технічними даними. Побудований він був в 1887 році за проектом талановитих австрійських зодчих Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера, під чиїм керівництвом були створені такі шедеври світової архітектури, як театри у Відні та Зальцбурзі. Зразком для одеського театру послужила Дрезденська опера, створена генієм архітектора Готфріда Земпера.

Будівля сучасного академічного театру опери та балету будувалася на місці першого міського театру, повністю знищеного вогнем 11-тьма роками раніше.

Своїх гостей театр вражає розкішним оздобленням залу для глядачів, який вважається найкрасивішою частиною будівлі. Його архітектура витримана в стилі французького рококо: античні колони, скульптури, арки, химерна ліпнина, темно-червоний оксамит крісел і численні дзеркала - вражають погляд і захоплюють дух! Освітлює зал 2,5-тонна кришталева люстра, закріплена на стелі, розписаній сценами з творів Шекспіра.

До кінця ХХ століття будівля прийшла в жахливий стан, у зв'язку з чим театр закрили на капітальну реставрацію, яка завершилася тільки в 2007 році.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.