Єлецький монастир Чернігів


Єлецький монастир Єлецький монастир Єлецький монастир Єлецький монастир Єлецький монастир
Огляд

Єлецький монастир, чий чудовий комплекс розташувався на правому березі річки Десни недалеко від історичного серця міста - Дитинця, належить до числа найдавніших в Україні і є найбільшим в Чернігові. Це був один з перших і найбагатших монастирів Київської Русі, який - попри всі історичні перипетії та складну долю - зумів достояти до наших днів.

Обитель була заснована в середині ХІ століття давньоруським князем Святославом Ярославичем на місцевості, де, за переказами, на одній з ялин з'явилася ікона Пресвятої Богородиці. Сто років потому на тому самому місці, де була знайдена святиня, збудували грандіозний кам'яний Успенський собор висотою 25 метрів, який став центральною і самою чудовою спорудою монастирської садиби.

Сучасний архітектурний вигляд обителі склався в XVIII столітті. Головною прикрасою монастирського комплексу - так само, як і майже тисячу років тому, - служить чудовий Успенський собор, який вважається одним з кращих творів давньоруського зодчества. Особливу родзинку храму надають риси українського бароко та романського стилю, які він придбав в результаті перебудови XVII століть, а також фрагменти фрескового живопису, що збереглися з часів Київської Русі.

Ще один примітний архітектурний символ Єлецького монастиря - оригінальна 36-метрова дзвіниця, одна з найстаровинніших на території Лівобережної України. Унікальність дзвіниці у тому, що зводилася вона в два етапи. Спочатку був побудований нижній ярус, який мав вигляд оборонної надбрамної вежі; верхній ярус, що з'явився пізніше, був призначений для розміщення дзвонів.

Крім того, на території монастирської садиби вціліли Петропавлівська церква, фрагменти захисних стін, чернечі келії, дерев'яний житловий будинок, споруджений у 1648 році, руїни будинку ігумена. Гора, на якій стоїть обитель, пронизана старовинними печерами і катакомбами. Тут зберігся комплекс підземних кам'яних камер і переходів.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.