Кам'яна Могила Запоріжжя


Огляд

Кам'яна Могила - одне з найбільш незвичайних геологічних утворень на землі і дивовижний пам'ятник природи. Він являє собою піщаний пагорб, який розташувався посеред степу, вкритий великими кам'яними брилами вигадливої ​​форми. Вік цього «кам'яного острова» налічує близько 14 мільйонів років, що робить його найдавнішим археологічним і культурним пам'ятником України! Сьогодні - завдяки своїй унікальності - Кам'яна Могила отримала статус національного історико-археологічного заповідника.

Для древніх мешканців, що проживали тут більше 20 тис. років тому, Кам'яна Могила була сакральним місцем. Під час розкопок археологи серед нагромаджень каміння виявили більше шістдесяти гротів, лазів і печер, а також язичницьке святилище. У ті часи це місце виконувало роль храму, що з'єднує три світи - небесний, земний і підземний, куди приходили здійснювати обряди і ритуали наші предки.

Головна таємниця Кам'яної Могили - вирізані на стінах її печер і гротів численні малюнки і петрогліфи, над розгадкою яких до цих пір б'ються історики та науковці. Ці таємничі знаки і символи накопичувалися тут впродовж багатьох сторіч, перетворивши Кам'яну Могилу в своєрідну художню бібліотеку древніх народів. Вважається, що на цьому місці у різний час господарювали скіфи і кіммерійці, готи і гуни, половці і навіть напівміфічні племена амазонок.

Уфологи стверджують, що цей містичний «кам'яний острів», який ще називають українським Стоунхенджем, має найпотужнішу енергетику. Не дарма сюди приїжджав сам Далай-лама: після декількох годин медитації на жертовному камені він підтвердив, що Кам'яна Могила - справжній енергетичний центр.

На території заповідника працює музей.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.