Пам'ятник Княгині Ользі Київ

  • Адреса: Київ вул. Михайлівська площа
  •  Найближча станція метро: Майдан Незалежності

Огляд

Пам'ятник княгині Ользі проектувався, як перша статуя на так званому «Історичному шляху» - ряді скульптур історичних діячів, який повинен був простягнутися від Софійського майдану до Михайлівської площі. Спорудою цих фігур повинен був займатися спеціальний комітет при Військово-історичному суспільстві на чолі з генерал-губернатором Треповим.

10 січня 1911 року ідею «Історичного шляху» схвалив Микола II, виділивши особисто на пам'ятник Ользі 10000 рублів. Місце для пам'ятника обрали саме те, на якому раніше збиралися поставити пам'ятник Тарасу Шевченку. «Кавалер повинен поступитися місцем дамі», - жартував тоді міський голова Іполит Дьяков.

У 1919 році статуя княгині Ольги була скинута з п'єдесталу і, розколена надвоє, була закопана під самим пам'ятником, а в березні 1923 року були демонтовані статуї апостола та просвітників.

У 1996 після розкопок на площі вдалося знайти частини розбитої фігури княгині Ольги, за винятком голови. Пам'ятник відновили за фото - цього разу фігури висікли з білого мармуру і встановили їх на постаменті з рожевого граніту.

Монументальний ансамбль княгині Ользі був урочисто відкрит 25 травня 1996 року в День Києва.

Тури Туристичного клубу

Екскурсії Туристичного клубу

Підпишіться на Новини туру

Для того щоб підписатися на розсилку, введіть у віконці Вашу електронну адресу.